Hasan Kulu Orman Ürünleri ×
© 2019 Hasan Kulu A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.
İnviva Medya

Sosyal Sorumluluk Projesi (Mesleki Yeterlilik Belgesi)

Sosyal Sorumluluk Projesi (Mesleki Yeterlilik Belgesi)

Hasan Kulu Orman ürünleri A.Ş. ile Aysem Mesleki Yeterlilik Belgelendirme A.Ş’nin arasında Mesleki Yeterlilik Kurumu teşvikleri kapsamında Üretici Firma Protokolü imzalanmıştır.

T.C. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yayınlanan 5444 sayılı kanun ve tebliğlerde yer alan Tehlikeli ve Çok Tehlikeli Mesleklerde MYK mesleki Yeterlilik belgesi alma zorunluluğu getirilmiştir.

İmzalanan protokol ile aşağıda yer alan meslek guruplarının sınav ücreti Hasan Kulu Orman Ürünleri A.Ş tarafından karşılanacaktır

Yapılan protokol neticesinde;

11UY0011-3 AHŞAP KALIPÇI,

16UY0253-2 İNŞAAT İŞÇİSİ mesleklerine ait sınavlar organize edilecektir.

Kanun kapsamında sınavlarda başarılı olan kişilerin sınav ve belge masrafları İşsizlik sigortası fonundan iade edilecektir.

MYK-Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavları Aysem Mesleki Yeterlilik Belgelendirme ve Sınav Merkezi A.Ş. tarafından yapılacaktır. Sınavlarda başarılı olan adaylar MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi almaya hak kazanacaktır. Mesleki Yeterlilik Belgesine müracaat eden adayların 3 sınav hakkı bulunmaktadır. Birinci sınavdan başarısız olan adaylar, ücretsiz olarak 2 sınav hakkı daha bulunmaktadır.

 Detaylı bilgi ve müracaat için;

Aysem Mesleki Yeterlilik Belgelendirme

ve Sınav Merkezi A.Ş.

0 364 666 0 144

www.aysemmym.com

info@aysemmym.com

Neden Ahşap?

Ahşabın doğa ürünü bir malzeme olması, kullanıldığı ortamda, insanın kendini doğayla iç içe hissetmesini sağlamaktadır. Ahşap mobilyalar eskidikçe değerlenir. Vida ve çivi tutma özelliği diğer malzemelere göre yüksektir. Birçok kimyasal maddeye karşı dayanıklıdır. Her ülkede bulunur ve ağacın işlemesinde düşük enerji kullanıldığı için tercih sebebidir. Diğer malzemelere göre (beton) daha hafiftir.

Sağlık Açısından Ahşap

Ağaç iyi bir ısı yalıtkanıdır. Dokunduğunuzda sıcak ya da soğuk hissi vermez. En önemlisi ahşap yapılarda yaşayanlar veya ahşap mobilya kullananlar fizyolojik ve psikolojik açıdan kendilerini çok daha sağlıklı hissediyor. Beton yapıların radon gazı salınımı beden üzerinde toksit etki yaratıyor. Bu da daha daha sonra sağlık sorunlarına sebep olabiliyor. Bu yüzden Amerika'da evlerin bodrum katında radon gazı tahliye aspiratörleri 24 saat aralıksız çalışıyo

Mimaride Ahşap

Ahşap, en eski yapı malzemelerinden birisidir. İnsanoğlu, ahşabı eski çağlardan beri barınma ve korunma amaçlı olarak kullanmaktadır.
Ünlü ve saygın mimarlar gerek teknik, gerekse mimari ifade açısından özgün ahşap yapılar tasarlamayı sürdürüyor. Günümüzün çevre ve iklim ile uyum, sürdürebilirlik, yeniden kullanılabilir malzeme arayışı bu eğilimi güçlendiriyor.

İnviva Medya